Testowanie wydajności z Gatling i podstawy Scali

Czas trwania: 20 godzin

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na testy wydajnościowe przygotowaliśmy szkolenie z narzędzia o nazwie Gatling, które świetnie się nam sprawdziło podczas obciążania i mierzenia wydajności zarówno złożonych systemów sektora finansowego w Wielkiej Brytanii, jak i prostrzych serwisów na rynku krajowym, które również wymagały tego rodzaju testów.

Gatling jest narzędziem darmowego otwartego oprogramowania (ang. Open Source), które wnosi wiele świeżości do testów wydajnościowych. Gatling umożliwia tworzenie testów obciążeniowych w postaci zwykłego kodu, co jest niezwykłą zaletą w kontekście ich modyfikacji, utrzymania, a także wykorzystania w ciągłej integracji (ang. Continuous Integration).
Jest to stosunkowo młode narzędzie na rynku - w porównaniu z innymi dostępnymi rozwiązaniami, daje jednak niesamowite możliwości jeśli chodzi o generowanie obciążenia oraz pomiary wydajności. Gatling cały czas cieszy się rosnącą popularnością - pomimo powszechnie i nadal panującej w naszym kraju opinii o wysokim progu wejścia - ze względu na konieczność znajomości podstaw języka Scala, w którym został napisany. Dzięki wykorzystaniu naszej wiedzy i doświadczenia, to wyjątkowo przygotowane szkolenie umożliwi każdemu ten próg przekroczyć.

Na tym szkoleniu dowiesz się między innymi:

- Jak utworzyć projekt i rozpocząc korzystanie z funkcjonalności Gatlinga.
- Jak napisać scenariusz i skonfigurować symulację do obciążania serwisu.
- Jak uruchamiać testy wydajnościowe i analizować ich wyniki.
- Jak rozwijać proste scenariusze w 'real-like scenarios'.
- Jak przetwarzać i wykorzystywać dane testowe.
- Z jakimi sytuacjami przyjdzie Wam się zmierzyć podczas testowania obciążeniowego i pomiaru wydajności.

Podczas tego szkolenia nauczysz się również podstaw Scali, które w dalszej perspektywie okażą się Wam niezbędne do przygotowania bardziej złożonych scenariuszy symulujących zachowania prawdziwych użytkowników testowanych wydajnościowo serwisów.

Jesteś zainteresowany? Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, lub wybierz jeden z dostępnych terminów.

Wybierz termin wydarzenia

  • Brak wydarzeń